sobota 11. června 2016

RECENZE: LEGO City 60134 Zábava v parku - lidé z města

Tak takovýhle set z tématu LEGO City tady chyběl! 14 minifigurek (+ jedna "pidifigurka") v jednom balení, navíc s rozmanitou výbavou a spoustou možností, jak figurky použít a vzájemně nakombinovat. Přínášíme Vám recenzi nového setu LEGO City 60134 Fun in the park - City People Pack (Zábava v parku - lidé z města).


Tento set jistě přivítají nejen sběratelé LEGO minifigurek, ale i ti z Vás, kteří mají postaveno své LEGO město, ale obyvatel mají pořád málo. Koupí jednoho setu s tolika figurkami můžete obohatit své výtvory o nové postavy a vytvářet nové příběhy. Co Vás tedy v tomto setu čeká? Krabice zobrazuje park, ve kterém jsou rozmanité minifigurky při jejich různorodých činnostech. Zadní strana krabice ukazuje další kombinace "mini scének" z parku, dále jsou zde zobrazeny všechny minifigurky, rozložené na jednotlivé části a v pravém dolním rohu krabice vidíme jednu z možností, jak můžete části figurek zkombinovat a vytvořit tak vlastní minifigurky podle Vaší fantazie.


Po otevření krabice na nás vykouknou 3 dílčí návody a 3 číselně označené sáčky s kostičkami a součástmi pro sestavení minifigurek. Drobné dílky jsou ještě navíc v samostatných obalech uvnitř hlavních sáčků.


Můžeme se tedy pustit do skládání. Tento set má na svém kontě několik prvenství. Za prvé, jedná se o první LEGO stavebnici, ve které se nachází minifigurka vozíčkáře. Vozíček je snadno složitelný a pěkně vyvedený.


Dále se zde nachází první figurka LEGO mininka, pokud nepočítáme indiánské miminko v zavinovačce ze sběratelské série č. 15. Tady se však jedná o samostatného panáčka s oddělitelnou hlavičkou. Pro miminko je připravený kočárek a nablízku je samozřejmě maminka, která mimčo nakrmí, když bude mít hlad.


Další minifigurkou je paní čekající na autobus. Má hnědý kufřík a k figurce patří také značka autobusové zastávky. Podnikatelka? Úřednice? Advokátka? Fantazii se meze nekladou.


Oblíbenou figurkou všech hladovců bude určitě prodavač hot-dogů se svým pojízdným stánkem na kolečkách. Stánek obsahuje všechno potřebné - zásobárnu párků, kečup + horčici i malý slunečník. Prodavač má i kleštičky pro podávání párků.

Součástí parku je i stůl s lavicemi, který můžou figurky využít pro odpočinek a malou svačinku. V nabídce je croissant a červené jablko. Kromě minifigurek obsahuje set 60134 i figurku pejska.


Parkem projíždí také jeden cyklista. Protože dodržuje zásady bezpečnosti, má cyklistickou helmu. Kolo je v červené barvě a díky navrženému tvaru může jezdit i samostatně stát.

V LEGO parku je čas od času nutné posekat trávník. Pro tyto případy zde máme minifigurku zahradnice s pěkně provedenou sekačkou na trávu, která je stejně jako kolo v červené barvě.

Nebyla byto zábava v parku, kdyby tam nebyl nějaký kolotoč. Kolotoč tady je, a nechybí ani kluk, který se na něm točí. Přidá se k němu některé z dalších dětí?


Aby té zábavy nebylo málo, najdeme v tomto setu i branku a fotbalový míč. K tomu figurky dalších dětí, které soutěží o to, kdo dá více gólů.

Návrháři ale mysleli i na starší generaci LEGO minifigurek. Tu zastupují babička s dědečkem, kteří si mohou při hlídání vnoučat odpočinout na tmavě modré lavičce. A vypadá to, že děda má pro babičku překvapení...

V parku však najdeme nejen zábavu, ale i práci. Své o tom ví minifigurka natěračky, která se snaží o to, aby byl plot zase pěkně bílý. Pozor - čerstvě natřeno!

Některé minifigurky mají i alternativní výraz tváře a pěkným detailem je tričko jednoho z dětí s motivem, odkazujícím na Classic Space.


Po složení všech minifigurek a dalších součástí setu zůstalo bokem několik dílků - náhradních součástek. Budou se Vám hodit, když se nějaká ta drobnost ztratí.

  
Celkově shrnuto se jedná o více než povedený "rozšířující balíček" pro LEGO City. V setu 60134 Zábava v parku - lidé z města najdete rozmanité minifigurky s nejrůznějším vybavením a příslušenstvím, unikátní figurky vozíčkáře a miminka, a spoustu možností, jak všechno vzájemně zkombinovat dle Vaší fantazie. K tomu vybízí přímo i návod, kde se na zadní straně nachází souhrn všech dílků, ze kterých se skládají minifigurky a na další stránce vidíme nově sestavené figurky. Pokaždé tak můžete sestavit jiný příběh.Líbí se Vám tento set? Jednotlivé minifigurky včetně příslušenství, stejně jako celý set, můžete zakoupit třeba tady. Přejeme Vám příjemné stavění a spoustu zábavy s minifigurkami z parku v LEGO City.

Žádné komentáře:

Okomentovat