středa 21. září 2016

LEGO armády II. - ostatní skřetí armády

Vítejte u dalšího dílu fantasy LEGO armád z prostředí Středozemě. V minulém článku jsme si představili LEGO armádu Uruk-hai, dnes přijdou na řadu ostatní skřetí armády a skupiny.

http://www.sbiramefigurky.cz/2016/09/lego-armady-ii-ostatni-skreti-armady.html

Skřeti v LEGO stavebnicích
V LEGO setech, vycházejících z filmové podoby Hobita a Pána prstenů, máme k dispozici v podstatě 8 základních typů skřetů a samozřejmě jejich několik dalších kombinací, které vznikají přidáním helmy, ubráním pokrývky hlavy, výměnou nohou a podobně. Mezi těch 8 základních typů patří Mordor/Hunter Orc, Hunter Orc typ 2, Gundabad Orc, Gundabad Orc typ 2, Moria Orc a 3x Goblin z filmu Hobit: Neočekávaná cesta. Do tohoto výběru nejsou zahrnuty unikátní figurky v podobě hlavních postav, které také mají své vlastní figurky (Azog, Yazneg...).

Jak ale z těchto výchozích typů minifigurek skřetů postavit rozmanité skřetí armády? To si ukážeme dále.

Moria Orcs (Morijští skřeti)
Prvními skřety, se kterými se ve filmech Petera Jacksona setkáváme (mimo prolog), jsou skřeti z Morie - padlé trpasličí podzemní říše v Mlžných horách.


zdroj: thelandofshadow.com

V LEGO setech jsme dostali k dispozici jeden druh morijského skřeta. Hlavička má sice dva druhy výrazu, ale ty jsou si velice podobné, takže o nějaké rozmanitosti moc řeč být nemůže. 

Větší rozmanitosti skřetí armády z Morie dosáhneme využitím vhodných LEGO hlaviček v olivově zelené barvě - např. hlaviček postav jako Kithaba nebo Nute Gunray (LEGO Star Wars). Vhodnou hlavičkou je i hlava Goblina (LEGO Collectable Minifigures 13). Kromě dalších hlaviček můžeme figurkám přidat ramenní brnění a zelené ruce vyměnit za šedé, aby figurky vypadaly více jako ve zbroji. Pohrát si můžeme i s různými pokrývkami hlav. Ve filmu jsme viděli i morijské skřety se specifickou helmou, která však součástí setu 9473 The Mines of Moria nebyla. Setkali jsme se s ní pouze v LEGO počítačové hře na motivy Pána prstenů.  

zdroj: lego.wikia.org

Určitou možností je využití helmy ze série Nexo Knights, kterou má např. figurka Ash Attacker. Dokonalé to ale není, protože tato helma byla zatím vyrobena pouze v černé barvě. Ještě podobnější než helma Ash Attackera je Harpy Helm od výrobců BrickWarriors.

Mordor Orcs (Mordorští skřeti)
Mordorskými skřety budeme v tomto článku chápat všechny lepší a odolnější skřety z Mordoru, ať už od Černé brány (Morannon Orcs) nebo z Minas Morgul (Morgul Orcs).  
zdroj: thelandofshadow.com
Základní typ minifigurky Mordor/Hunter Orc upravíme přidáním vhodného těla a nohou, aby skřeti působili pořádně obrněně. Ideálním kandidátem pro tuto výměnu je opět figurka Ash Attacker z LEGO Nexo Knights. Z něj využijeme nohy a tělo, kterému vyměníme původní červené ruce za stříbrné, šedé, tmavě červené nebo černé. Jako hlavy se hodí LEGO hlavičky minifigurek Hunter Orc, Mordor Orc, Goblin Soldier 1 + 2 a Goblin Scribe. Pro větší rozmanitost můžeme použít i různé LEGO hlavy zombíků. Přidáním vhodné helmy a ramenního brnění získáme základ LEGO armády mordorských skřetů.

Gundabad Orcs (Skřeti z Gundabadu)
Gundabad, původně obývaný trpaslíky, byl po jejich porážce zabrán skřety a stal se největším skřetím sídlem na severu Středozemě.
zdroj: lotr.wikia.org
 
Skřety z Gundabadu jsme v LEGO setech dostali ve dvou základních podobách (díky rozdílné hlavičce), se stejným tělem a nohami. Větší variability armády skřetů z Gundabadu dosáhneme různými kombinacemi pokrývek hlavy, brnění a nohou. V úvahu připadají např. hlavy figurek Yeoman Zombie (LEGO Pirates of the Caribbean) nebo Weequay Skiff Guard (LEGO Star Wars). Z nohou se hodí nožičky postav jako Medděd (Beorn - LEGO The Hobbit), Hun Warrior (LEGO Collectible Minifigures 12) nebo Ithorian Jedi Master (LEGO Star Wars). Jeden z návrhů můžete vidět níže.
 
Větší rozmanitosti LEGO skřetí armády ale můžeme dosáhnout i bez použití dodatečných dílků z jiných témat. Na příkladu níže vidíte možnost, jak namixovat skřetí armádu v barvě dark tan za použití 5 druhů pokrývek hlavy, 3 respektive 4 druhů hlav, 4 druhů tělíček a 3 druhů nohou, které se vyskytovaly v LEGO setech Hobit a Pán prstenů. Kolik kombinací lze při dostatečné zásobě všech dílků získat, si můžete sami spočítat. :)

Kombinujte různé druhy těl, nohou a pokrývek hlavy a sami budete překvapeni, jak rozmanitou armádu lze i jen z několika druhů výchozích dílků vyrobit. :)


 
Příště: Rohan a elfové
 

Žádné komentáře:

Okomentovat