sobota 15. října 2016

RECENZE: LEGO minifigurky 71013 - 16. série

Po speciální Disney sérii LEGO sběratelských minifigurek k nám nyní dorazila další, tentokrát regulérní 16. série. Je nabitá novými figurkami z oblasti historie, všedního života, lidských povolání, koníčků i fantazie. Jaké minifigurky na Vás čekají? Dozvíte se v naší recenzi!

http://www.sbiramefigurky.cz/2016/10/recenze-lego-minifigurky-71013-16-serie.html#more

Nová série LEGO minifigurek je k dostání ve žlutých sáčcích. U předchozích sérií jsme žluté sáčky viděli už u 1. a 12. série, tentokrát je žlutá barva o něco jasnější. Celý box obsahuje klasicky 60 kusů sáčků s figurkami, jednu sérii pak tvoří 16 jedinečných minifigurek, jak je u klasických sběratelských minifigurek LEGO už standardem. Kromě figurky dostaneme v sáčku samozřejmě i letáček se seznamem figurek, které můžeme získat do sbírky, na druhé straně letáčku je pak propagační obrázek minifigurky Banana Guy a schematický postup pro složení jednotlivých dílků, předvedený na figurkách Ledové královny a Malého ďáblíka.


Všechny figurky jsou v boxu zastoupeny minimálně třikrát, některé druhy čtyřikrát a některé dokonce pětkrát. Nyní se už podíváme, které to jsou.

1. Ledová královna (Ice Queen)
První figurkou 16. série je do detailů pěkně vyvedená Ledová královna. Pokud nepočítáme podložku pod figurku, skládá se tato figurka z 11 dílků! Ledová královna vypadá přísně a chladně, jak se na takovou postavu sluší a patří. K vlasovému dílku v bílé barvě, který jsme již dříve viděli u jiných figurek, patří ledová korunka v průhledné, světle modré barvě. Stylový potisk tělíčka a sukně pak dotváří stříbrně třpytivý plášť a límec. Ke královně patří i 2 kusy „ledového kouzla“, které vysílá na své protivníky. Jejich uchycení v rukou královny je vyřešeno dalšími dvěma průhlednými dílky, které se připnou přímo do dlaní královny.


Pokud budete chtít Ledovou královnu nahmatat v zavřeném sáčku, hledejte dílek pro sukni, žádná jiná figurka z této série jej nemá.


2. Pouštní válečník (Desert Warrior)
Od Ledové královny se s další figurkou přeneseme rovnou do pouště. Čeká na nás totiž Pouštní válečník. Ten místo ledových kouzel používá zakřivenou šavli (scimitar) v černé barvě. Kromě toho má na sobě tmavě zelený turban, který v této barvě vychází vůbec poprvé. Potisk těla a nohou je detailní (včetně bot a zápěstí) a odpovídá postavě, kterou zobrazuje. Tělíčko samotné někteří stavitelé uplatní i u postav barbarů a různých válečníků všeobecně.


Pouštního válečníka v zavřeném sáčku poznáte podle jeho zbraně nebo turbanu.


3. Kyborg (Cyborg)
Vesmírné/sci-fi postavy jsou v 16. sérii zastoupeny minifigurkou kyborga – ženy. Potisk hlavy, brnění a nohou odpovídá hi-tech tématu, do kterého tato minifigurka patří. Hlava je „rozpůlená“ a tak vidíme kousek normálního ženského obličeje a kousek toho robotického. Tělo samotné je jen v černé barvě, protože jej zakrývá robustní vesmírné brnění, které se už objevilo u více figurek v různých stavebnicích i sběratelských sériích, vždy v jiné barvě a s jiným potiskem. Celkově je figurka kyborka – ženy laděna do černo-azurové barevné kombinace. K figurce patří dvouhlavňová pistole. Výrazný vlasový dílek jistě najde využití i ve výtvorech z tématu LEGO City.Pokud budete v sáčku hledat zrovna tuto minifigurku, soustřeďte se na velký dílek představující brnění nebo zkuste nahmatat pistoli.


4. Malý ďáblík (Cute Little Devil)
V pořadí čtvrtou minifigurkou z nové série je halloweensky laděná figurka Malého ďáblíka, nebo, chcete-li Čertíka. Jedná se o figurku, která představuje malého kluka v kostýmu čerta, který vyrazil na halloweenskou koledu. K figurce patří černé vidle a krásný dílek v podobě halloweenské dýně, kterou jsme už viděli dříve např. u figurky Kostlivce ze série č. 14, nyní má ale dýně trochu odlišný potisk. Nezbytná jsou i křidélka v červené barvě, která se na figurku nasazují na krk mezi tělíčko a hlavu. Celkově se jedná o velmi zábavnou figurku.Malého ďáblíka naleznete např. podle vidlí nebo křidélek. Pomoci by vám mohlo i nahmatání pokrývky hlavy s čertími rohy.5. Strašidelný kluk (Spooky Boy)
Strašidelná holka (Spooky Girl) ze série č. 12 nyní našla kamaráda (nebo bráchu?) v nové minifigurce, zaměřené podobným způsobem. Strašidelný kluk asi nebude zrovna společenský typ, a podle toho, s jakým vybavením figurka přichází, má rád pavouky jako domácí mazlíčky. Kromě pavouka má kluk u sebe taky knihu plnou strašidelných historek. Pěkná tématická figurka.


Jak najít Strašidelného kluka? Nejjednodušším způsobem je nahmatat pavouka nebo knihu.


6. Cestovatel (Hiker)
Tato minifigurka je plná pěkných detailů, ať už jde o pěkný potisk všeho možného nebo o vybavení. Cestovatel přichází spolu s kompasem a mapou jeho trasy, kterou hodlá absolvovat. Kromě toho má i krásně vyvedený batoh se sbalenou karimatkou. Potisk odpovídá tomu, že se tato figurka vydala na výšlap do terénu, nechybí ani potisk nohou.Cestovatele hledejte v uzavřeném pytlíku podle kombinace mapa + výrazný batoh.


7. Fotografka divočiny (Wildlife Photographer)
A máme tady první zvířátko této série! Tentokrát se jedná o tučňáka a nebude to v rámci 16. série tučňák poslední. Ale nepředbíhejme. Fotografka divočiny (nebo polární fotografka) je pěknou figurkou, která najde své uplatnění např. v Arctic sérii tématu LEGO City. Fotografka je na focení v zamrzlé přírodě dobře vybavena včetně kapuce a ochranných brýlí. Samozřejmě má k dispozici fotoaparát a objekt svého zájmu – tučňáka.Jakmile v sáčku nahmatáte figurku tučňáka, máte vyhráno. Pomoci Vám může i dílek pro fotoaparát.


8. Kickboxerka (Kickboxer)
Postava kickboxerky je další v řadě sportovních a bojově-sportovních minifigurek ze sběratelských sérií. Její mužský protějšek se objevil v sérii č. 5 v roce 2011. Kickboxerka asi nemá nic, čím by výrazně překvapila, ale vzhledem k tomu, jakou postavu má figurka zobrazovat, jde o dobře odvedenou práci. Figurce nechybí ochranná helma a boxerské rukavice, potisk tělíčka i nohou, nechybí ani oboustranný potisk hlavy s dvěma různými výrazy. Pěkným bonusem je extra vlasový dílek světle hnědé barvy, který můžete figurce nasadit, pokud zrovna nemá zápas.


Kickboxerku najdete podle kombinace boxerských rukavic a speciální helmy.


9. Pirát (Scallywag Pirate)
Pro všechny fanoušky LEGO pirátů přináší 16. série LEGO minifigurek další figurku do jejich sbírky – přírůstek k posádce proradných pirátů. Tentokrát jde o holohlavého piráta s šátkem kolem hlavy a páskou přes oko. Pirát je vybavený pirátskou šavlí (čím taky jiným) a nezbytnou mapou k pokladu. Pěkný potisk těla a nohou dotváří třešnička na dortu v podobě tetování ve tvaru kotvy na ruce piráta.


Jak najít piráta? Nahmatejte pirátskou šavli a mapu k pokladu a máte vyhráno.


10. Tučňák (Penguin Boy)
Jak jsme slíbili, další tučňák této série je tady. Nejedná se o figurku zvířátka, ale o malého kluka v tučňáčím kostýmu. Křídla převleku jsou řešeny stejně jako křídla/ploutve dřívějších figurek v kostýmu žraloka nebo slepice. Pěkným detailem jsou brusle, které má tato figurka k sobě přibaleny.
Kluka v převleku tučňáka je nejjednodušší najít podle nahmataného dílku brusle.


11. Loupežník (Rogue)
Stejně jako v 15. sérii si i tentokrát přijdou na své LEGO „hradaři“. Figurka loupežníka je vypiplaná do posledního detailu a skvěle zapadne do světa LEGO hradů a fantasy. Na hlavě má loupežník nový dílek v podobě kapuce i s šátkem přes obličej, který mu umožňuje skrýt tvář. Nohy a především tělo loupežníka je vybaveno krásným potiskem. Zajímavostí/vtípkem pro starší LEGO fanoušky je spona v podobě emblému frakce Vlčích lidí (Wolfpack) z klasické éry LEGO hradů. K figurce patří i toulec a nezbytný luk pro rychlou bojovou akci v lesním prostředí.


Pokud budete chtít v zavřeném sáčku najít loupežníka, soustřeďte se na luk nebo toulec a nemůžete se splést.


12. Psí šampión (Dog Show Winner)
Tato figurka upoutá všechny pejskaře a jistě nejen je. Jedná se totiž o figurku vítěze psí soutěže. Páníček má na kabátě stužku s číslem 1 a v ruce drží pohár pro vítěze s potiskem siluety pejska. Z kapsy mu čouhá pamlsek v podobě kostičky. Pes samotný je vyvedený v bílé barvě a už podle vzhledu jde o výstavní kus.


Psí šampión se v sáčku skrývá, pokud najdete pohár s dvěma uchy nebo figurku pejska.


13. Mariachi (Mariachi)
Tradiční mexický hráč na kytaru reprezentuje mexickou hudebně-taneční tradici mariachi. Oblek, sombrero i kalhoty hráče jsou v černé barvě s využitím stříbrných dekorativních prvků a červené vázanky. Akustická kytara má detailní potisk a jistě najde využití v různých variacích na tuto figurku a dalších muzikantských LEGO výtvorech. Nechybí ani pořádný knír. Dokonalá tématická figurka, kterou si určitě pořídí i fanoušci tématu LEGO Western.


Hráče mariachi nahmatáte snadno podle velkého dílku sombrera.


14. Špión (Spy)
V minulé sérii jsme měli zlodějku klenotů, k ní se nyní může vesele přidat nová minifigurka v podobě špióna, a společně mohou podniknout nějakou velkou loupežnou akci. Nebo to může být úplně jinak a špión může zlodějku dopadnout a předat spravedlnosti. Je to jen na vás. Špión je vybavený lanem, pistolí a brýlemi pro noční vidění. Na zádech má pak malý batoh. Podobně jako to bylo se sponou Vlčích lidí u figurky loupežníka, je u špióna také vytištěn odkaz na dřívější LEGO téma  - Alpha Team.Špión je schovaný v sáčku, pokud nahmatáte kulaté lano nebo tenkou pistoli. Pomoci s identifikací figurky vám může i malý batoh.


15. Banán (Banana Guy)
Chlápek v převleku za hot-dog dostal nyní parťáka v převleku za banán. Zábavná a vtipná figurka bude jistě patřit k těm více oblíbeným a žádaným z této série. Figurka má jeden výraz tváře – pořádně vysmátý obličej se slunečními brýlemi. Dále není nijak zvlášť vybavena, protože tělo se zeleným tričkem s krátkým rukávem a světle modré nohy úplně zastiňuje kostým banánu. Figurka působí až nakažlivě optimisticky.

 

Stejně jako bylo snadné v 15. sérii nahmatat hot-dog, je nyní podle velkého dílku pro banán jednoduché určit i tuto minifigurku. 


16. Chůva (Babysitter)
Chůva nebo chcete-li paní na hlídání je poslední figurkou 16. série LEGO sběratelských minifigurek a je pověstnou třešničkou na dortu. Ani ne tak samotnou figurkou chůvy, ale tím, co přichází s ní – miminkem! Zatím jsme v LEGO miminko viděli v zavinovačce u indiánky z 15. série a regulérní miminko pak bylo součástí stavebnice LEGO City 60134 Zábava v parku – lidé z města. Nyní tedy máte další možnost získat LEGO mimčo, které je pořád dost unikátní mikro-figurkou. Chůva má u sebe i nezbytnou lahev pro nakrmení miminka. Samotné miminko má oddělitelnou hlavičku a na bryndáku potisk se slonem.


Jak najít chůvu? Nahmatejte malou figurku miminka nebo se zaměřte na lahev. Pomoci může i vlasový dílek chůvy.

16. série LEGO sběratelských minifigurek je za námi a zbývá celkové shrnutí. Celkově se série určitě velmi povedla, obsahuje ten správný mix nejrůznějších figurek různého zaměření, na své si přijdou fanoušci nejrůznějších LEGO témat i sběratelé celých sérií. Designéři si dali opravdu záležet a nezbývá než čekat, čím nás překvapí příští rok v 17. sérii. 


🢂 Pokud nemáte šťastnou ruku, nebo nemáte na prohmatávání v obchodě čas, využijte naší nabídky a pořiďte si nové minifigurky snadno v e-shopu!

16. série LEGO sběratelské minifigurky

Žádné komentáře:

Okomentovat