sobota 21. ledna 2017

RECENZE: LEGO minifigurky 71017 - LEGO Batman MovieMáme tady další speciální sérii LEGO sběratelských minifigurek! Tentokrát se jedná o sérii The LEGO Batman Movie ke stejnojmennému filmu, který pod lokalizovaným názvem LEGO Batman film dorazí brzy i do českých kin (premiéra bude 9. 2. 2017). Co za figurky tato velice odvázaná série přináší?
http://www.sbiramefigurky.cz/2017/01/recenze-lego-minifigurky-71017-lego.html
Nová série minifigurek přichází v žluto-oranžovo-černých sáčcích, které vycházejí z vizuálního stylu k novému filmu. Na sáčku můžeme vidět některé z minifigurek. Každý sáček obsahuje klasicky jednu minifigurku a k ní také letáček s obrázkovým přehledem všech figurek z jedné strany, a s postupem složení některých figurek plus propagačním obrázkem na straně druhé.


Batmanovská série je opět něčím unikátní, tentokrát tím, že celá kolekce obsahuje rovnou 20 různých minifigurek! V celém boxu 60 sáčků tak na Vás čekají 3 kompletní série. Každá minifigurka se tedy v boxu nachází třikrát. Jaké minifigurky na Vás čekají?

1. Lobster Lovin´ Batman
První minifigurkou nové série je figurka Batmana v tmavě červeném županu, který se zrovna chystá vychutnat si lahodného humra. Působí to lehce výstředně, ale tahle figurka patří ještě k těm normálnějším v sérii...k humrovi patří i bílý talíř s potiskem lístku salátu, který jistě najde uplatnění i jinde, než jen jako součást vybavení této figurky.

Tohoto Batmana najdete snadno pomocí nahmatání dílku talíře a humra.

2. Glam Metal Batman
Druhá minifigurka potěší všechny metalové fanoušky, protože se jedná o Batmana jak vystřiženého z koncertu Kiss. Figurka je dotažená do posledního detailu a součástí je i plášť, kytara a náramenní brnění, které určitě ocení i hradaři a fantasy stavitelé.

Metalového Batmana hledejte v uzavřeném sáčku podle kytary nebo náramenního brnění.


3. Fairy Batman
Batman jako růžová víla v sukýnce? O důvod více, proč zajít na chystaný film a zjistit, co za tím vězí, protože tohle boří všechny hranice. :) K figurce patří růžová sukně, kouzelná hůlka a křidélka (dříve např. u Fly Monster ze 14. série).

Růžového Batmana můžete najít podle kombinace sukně + křidélka, případně zkuste nahmatat drobnou hůlku.

4. Clan of the Cave Batman
Aby toho nebylo málo, po růžovém Batmanovi s křidýlky tady máme další nezvyklou figurku – Batmana jako jeskynního muže (no, je fakt, že vlastně svou jeskyni má, že). Jeho oblečení obsahuje fešný leopardí vzor, primitivní obuv a hnědý plášť. Nepřátele tento Batman likviduje bytelnou palicí a podle sešité průrvy na hlavě to vypadá, že občas dá pro změnu někdo po palici jemu.

Jeskynního Batmana najdete v sáčku snadno podle dílku jeho palice.

5. Vacation Batman
Aneb i Batman si potřebuje občas dáchnout a zajet si na dovolenou. Obvyklá batmanovská helma je u této figurky nahrazena speciálním dílkem - helmou, která má na sobě i potápěčské brýle. Aby se Batman neutopil, má na sobě nafukovací žlutý kruh v podobě batmanovské kachničky (nasazuje se mezi nohy a tělíčko figurky) a pro lepší manévrování ve vodě mu slouží oranžové ploutve.

Jestli máte zájem právě o tuto figurku, hledejte pohmatem dílek nafukovacího kruhu a nemůžete se splést.

6. Barbara Gordon
A máme tady první ženskou minifigurku této série. Jedná se o Barbaru, dceru komisaře Gordona, která se ve světě komiksů DC Comics také vydává bojovat proti zlu a postaví se po bok Batmana. Figurka má speciální dílek pro pokrývku hlavy, který spojuje policejní čepici a vlasy do jednoho dílku. Jinak je v tmavě modré policejní uniformě a k dispozici má pouta a baterku pro zavolání Batmana.


Jak najít mezi ostatními figurku Barbary Gordon? Soustřeďte se na dílek pout, ke kterému nahmatejte ještě 1x1 plochou kulatou desku nebo pokrývku hlavy.

7. Commissioner Gordon
Otec Barbary Gordon a asi jediný nezkorumpovaný policajt v Gotham City. Díky tomu si jej pro spolupráci vybral i samotný Batman. Figurka Gordona je věrným obrazem jeho postavy. K figurce patří vysílačka a 2x2 hladká deska s vyobrazením hledaného Jokera.


Komisaře Gordona najdete v sáčku podle dílku vysílačky – žádná jiná figurka jej nemá.

8. Arkham Asylum Joker
Padouch všech padouchů, psychicky vyšinutý Joker je v této speciální sérii zastoupen figurkou, která Jokera zobrazuje v době jeho zadržení v Arkhamském blázinci. Tomu odpovídá i oranžové oblečení figurky a pouta, která má Joker na rukou. Figurka má dva výrazy tváře, jeden veselý a druhý extra, extra smutný.


Jak najít Jokera? Zkuste kombinaci velkého dílku pro vlasy a policejních pout a určitě se trefíte.

9. Dick Grayson
Batmanův pomocník Robin neboli v civilu Dick Grayson je v pořadí devátou figurkou této série. Přichází spolu s „repelentem na žraloky“, což je jistě velice zábavný prostředek. Figurka má speciální dílek pro pokrývku hlavy, který zahrnuje vlasy i brýle s pořádnými skly.


Dick Grayson se skrývá v sáčku, pokud nahmatáte dva dílky, které jsou potřeba pro složení „repelentu na žraloky“.

10. Pink Power Batgirl
Vypadá to, že v LEGO Batman filmu se Barbara Gordon přestrojí při svém boji za spravedlnost rovnou do růžové. Figurka má dva výrazy tváře, plášť, sukni a zbraň (samozřejmě taky růžovou).


Barbaru v růžovém hledejte v sáčku podle sukně, která je rozdílná oproti sukni Fairy Batmana, a podle batmanovské zbraně.

11. Red Hood
Další figurkou speciální batmanovské série je Red Hood. Jedná se o postavu bývalého Robina, který se vrátil pod aliasem Red Hood a začal dělat neplechu, mírně řečeno. Figurka obsahuje 2x2x2 kupoli, která se nasadí na brnění, takže není vidět samotná hlava figurky, která může připomínat Deadpoola. Red Hood má k dispozici rovnou dvě automatické pistole v černé barvě a červený plášť.


Red Hood se v zavřeném sáčku skrývá, pokud nahmatáte velký kupolovitý dílek nebo brnění.

12. Eraser
Dalším záporákem v řadě je Eraser, který pomáhá ostatním padouchům za příslušný profit mazat a odstraňovat stopy jejich kriminálních činů. Je elegantně oblečen a stylizován do tužky včetně nezbytné gumy na vršku hlavy. V ruce mu nechybí seznam toho, co má vymazat.


Figurku Erasera poznáte podle kombinace úzkého dílku pro hlavu a 2x2 hladké desky. Kromě toho je v sáčku už jen tělo a nohy figurky.

13. Nurse Harley Quinn
Jedna z hlavních postav batmanovského univerza nemůže v této sérii chybět. Původně psychiatrička z Arkham Asylum propadla kouzlu Jokera a spolu s ním se vydala na dráhu zločinu. Figurka je laděna do červeno-bílo-černých barev. Nechybí karta pacienta (Jokera) na 2x2 desce.


V jakém sáčku se skrývá Harley Quinn? Pátrejte po velkém vlasovém dílku v kombinaci s 2x2 deskou.

14. Orca
Aby těch padouchů nebylo málo, je zde další, tentokrát v rybím (velrybím) provedení. Orca byla dříve známá jako doktorka biologie Grace Balin. Po experimentování s biologicko-chemickým materiálem, získaným z kosatek se transformovala do padoucha v podobě kosatky. Umí však svou podobu změnit i zpět na lidskou a naopak. Figurka využívá design chlápka v kostýmu žraloka z 15. série, ale v jiných barvách.


Figurku Orcy najdete snadno podle velkého dílku, který se nasazuje na figurku.

15. Zodiac Master
Partu zlosynů rozšiřuje i Zodiac Master, který vypadá, že umí předvídat zločinné události ještě před tím, než se stanou. Ve skutečnosti je však do zločinů různého druhu sám zapojen. K figurce provedené v odstínech modré barvy patří i stříbrná ryba a krab.


Pro nalezení Zodiaca v zavřeném sáčku stačí nahmatat rybu a kraba.

16. Catman
Kdo je to Catman? Jedná se o postavu Thomase Blakea, který byl původně lovcem velkých šelem a poté se vydal na dráhu zločinu v prastarém africkém oblečení, které mu mělo propůjčit devět životů, jako má kočka. K figurce patří pařáty, které už známe například od Wolwerina, opasek a plášť.


Catman se skrývá v tom sáčku, ve kterém nahmatáte jeho pařáty a dílek pro opasek.

17. March Harriet
Ženská záporná hrdinka v kostýmu králíčka? Proč ne. March Harriet má na hlavě speciální králičí dílek, který jsme ve sběratelských sériích viděli už v sérii č. 7. Tato figurka však nemá u sebe mrkvičku, ale samopal Thompson neboli Tommy Gun. Batmanovi ve filmu bude asi slušně zatápět.


Tuto figurku poznáte poslepu jednoduše – identifikujte dílek králičí hlavičky a nemůžete se splést.

18. Calculator
Tajemný Calculator je velice originálním padouchem. Po prohraných soubojích s různými super hrdiny vždy pečlivě analyzuje jejich styl boje, aby zjistil a propočítal, jak s nimi bojovat v budoucnu tak, aby neprohrál. Figurka nemá žádné vybavení, ale její součástí je helma a velké brnění v bílé barvě.

Jak najít Calculatora? Hledejte klasickou LEGO helmu a výběr si potvrďte dílkem pro brnění.

19. King Tut
Předposlední minifigurkou speciální batmanovské série je původně profesor egyptologie William Omaha McElroy, který je přesvědčen o tom, že je reinkarnací slavného egyptského krále Tutanchamóna. Figurka je vybavena pláštěm, faraonskou pokrývkou hlavy, zlatou berlou s kobrou na konci a zeleným hadem.


Tuto figurku hledejte v sáčku podle berly a hada, žádná jiná figurka takové dílky u sebe nemá.

20. Mime
Sérii uzavírá postava se jménem Mime. Jedná se o ženskou postavu, která se dobře vyzná v tanci a v boji zblízka, a jejíž rodiče zemřeli při výbuchu továrny na zábavnou pyrotechniku. Uvidíme, jakou roli bude mít v nadcházejícím filmu. Figurka přichází spolu s blesky (dříve např. u Císaře Palpatina) a s čírem na hlavě.

Figurku najdete podle vlasového dílku a blesků, které si nelze splést s ničím jiným.

Speciální série inspirovaná LEGO Batman filmem je velice zábavná a plná ujetých a ještě ujetějších minifigurek, které jistě ve filmu uvidíme. Není sice tak různorodá jako regulérní sběratelské série, ale je to koneckonců série speciální a těsně svázaná s filmem. Nezbývá než čekat, čím nás film překvapí. Spousta dílků ale jistě najde uplatnění i v jiných tématech a ve Vašich vlastních LEGO výtvorech.


Jestli nechcete ztrácet hledáním v obchodě čas, nebo nemůžete Vaše hledané figurky najít, využijte naší nabídky a objednejte si je pohodlně a snadno v e-shopu!


http://www.brickstore.cz/kompletni-minifigurky/the-lego-batman-movie/


Žádné komentáře:

Okomentovat