úterý 28. února 2017

RECENZE: LEGO Ninjago 70621 - Rumělkoví válečníci útočí

Nové sety LEGO Ninjago s sebou přinesly i nové záporáky - rumělkové válečníky. Ti jsou kromě svého místa v Ninjago univerzu zajímaví i svým možným využitím pro budování fantasy/castle armád, protože obsahují zajímavé a využitelné dílky.

http://www.sbiramefigurky.cz/2017/02/recenze-lego-ninjago-70621-rumelkovi.html#more
Set 70621 je malou stavebnicí z nové LEGO Ninjago vlny, ale obsahuje hned 2 rumělkové válečníky, takže je skvělou možností, jak snadno získat nové posily pro svou armádu. Ostatní dílky jistě najdou uplatnění při stavbě vlastních výtvorů a poslouží jako základ pro terén nebo pro stromy. Celkem je v krabici 83 dílků včetně kostiček pro složení minifigurek. Ty zahrnují dva rumělkové válečníky se jmény Slackjaw a Rivett a trojici doplňuje kladný hrdina Kai.


Na zadní straně krabice jsou zobrazeny akční scény mezi bojovníky a herní funkce této stavebnice, která spočívá ve "vyklubání se" červených hadů z obřího vejce, kdy po spuštění mechanismu odletí vrchní část vajíčka.Nechybí ani zobrazení Čepele posunu času.


Návod je přehledný a kromě postupu stavby je na konci zobrazena i bitevní scéna a ostatní stavebnice z aktuální řady LEGO Ninjago, včetně odkazu na web.


Stavba je to opravdu jednoduchá, za chvíli budete mít hotovo.
Výbušný mechanismus je ovládaný z boku pomocí technic osy, kterou se pootočí a dojde k výslednému efektu s odklopením vrchní skořápky hadího vejce.


Náhradní dílky (včetně dvou hadů!) jsou určitě příjemným bonusem nejen pro ty, kteří své kostičky snadno ztrácejí.


V setu se nacházejí celkem tři zbraně, katana, kopí a složitelná palice (kladivo).


Dostali jsme se k  hlavnímu bodu recenze, kterým jsou minifigurky v tomto setu, se zvláštním zaměřením na rumělkové válečníky. Je nutné říct, že rumělkoví válečníci jsou skutečně odpudiví a oškliví, takoví uruk-hai nebo mordorší skřeti by vedle nich byli ti hezčí.Hlavy rumělkových válečníků jsou identické a oboustranné, takže když mají oba válečníci otočenou jinou stranu, mají každý jiný výraz tváře. Těla jsou si velmi podobná, ale stejná nejsou, narozdíl od nohou. To nejzajímavější ale teprve přijde.Jedná se o bojovou výstroj rumělkových válečníků, která je z pohledu budovatelů fantasy/castle armád asi tím nejzajímavějším, co tento malý setík nabízí. Brnění se opravdu povedlo, na ramenních částech má výzdobu v podobě hadích hlav a nechybí ani bytelné prodloužení u krku, které má ochrannou funkci a celkově dodává brnění na robustnosti.


Neméně atraktivní jsou nové helmy. O něco více asi helma Rivetta, ale i ta Slackjawova má něco do sebe. Helmy jsou do detailu pěkně vyvedené, opět s výzdobou v podobě hadí tématiky. Celkově pěkně pasují k výše uvedenému brnění.

Využití pro stavitele LEGO armád s hradním/fantasy zaměřením najdou 100% dílky pro brnění a helmy, ale ani těla a nohy válečníků by nemusely zůstat ležet ladem. Pokud někdo bude dělat např. scénu ze slavného Barbara Conana, helma s hadí výzdobou mu jistě přijde vhod. Uplatnění mohou najít i hlavy rumělkových válečníků, které mohou být využity jako alternativní hlavy pro uruk-hai nebo jiné skřety.
Žádné komentáře:

Okomentovat