sobota 25. března 2017

LEGO 75144 UCS Snowspeeder oficiálně představen

A je to tady! Po sérii spekulací, internetových dohadů a několika uniklých fotkách je to venku - nový, aktualizovaný Snowspeeder byl oficiálně představen společností LEGO. A co na vás tedy čeká?

http://www.sbiramefigurky.cz/2017/03/lego-75144-ucs-snowspeeder-oficialne.html#more
Na úvod je třeba říct, že nové "UCSko" ocení hlavně skalní fandové této prémiové řady modelů LEGO Star Wars, protože po rozpačitě přijatém setu 75098 Assault on Hoth a remaku Hvězdy smrti v setu 75159 se jedná opět o čistokrevný UCS set, jaký by měl z pohledu fanoušků být - náročnější, větší a detailnější model z univerza Star Wars, určený spíše k vystavení a ne na hraní. Jedná se sice také o remake dřívějšího UCS Snowspeederu, ale vzhledem k tomu, že ten původní vyšel již v roce 2003, si toto legendární vozidlo z filmu Impérium vrací úder aktualizovanou verzi určitě zaslouží.


Pojďme na čísla. 75144 UCS Snowspeeder se skládá z celkem 1703 dílků, má 21 cm na výšku (se stojánkem), 39 cm na délku a 29 cm na šířku. Doporučená prodejní cena bude 199,99 USD/199,99 EUR. Set bude oficiálně uveden do prodeje 4. května (den Star Wars), ale členové LEGO VIP klubu budou mít možnost si jej objednat už 29. dubna.

A jaký je set sám o sobě? Oproti své minulé verzi doznalo toto ikonické vozidlo značných vylepšení. Potěší zejména kokpit, který je nyní věrnější reálné předloze. Ostré úhly a sklony křídel a klapek jsou velice přesné a z tohoto pohledu vypadá nový snowspeeder o mnoho lépe.Detaily jsou precizně zpracované a napomáhají tomu, že celkový model vypadá realisticky, jako zmenšená verze skutečného snowspeederu.


Co trochu zamrzí, je aršík samolepek, jejichž počet se zastavil na 31 kusech! U náročnějšího UCS setu by člověk čekal větší zastoupení potištěných dílků, tolik samolepek se sem opravdu nehodí a trochu to sráží výjimečný punc exkluzivity, jaký by UCS sety měly mít. To je první palec dolů.


O druhý palec dolů (ale ne úplně jednoznačně) se zasloužily minifigurky z tohoto setu. Jedná se o figurky s názvy Rebel Snowspeeder Pilot a Rebel Snowspeeder Gunner - tedy o pilota snowspeederu a jeho parťáka, střelce. Potěší nová černá helma (Zev Senesca?) a potištěné ruce minifigurek. Hlavy figurek působí ale až moc genericky a zaměnitelně, pokud by k snowspeederu byly oficiálně pojmenované figurky některých postav z filmu, set by jako celek působil určitě lépe a dotaženěji. Na druhou stranu, u UCS setů by hlavní pozornost neměla patřit figurkám, ale modelu samotnému.

Celkově se jedná o krásný set pro fanoušky Star Wars, který si označení UCS rozhodně zaslouží. Pokud chcete vidět více, koukněte na designérské video!

Žádné komentáře:

Okomentovat