středa 17. května 2017

RECENZE: LEGO minifigurky 71018 - 17. série

Po speciální sérii minifigurek k filmu The LEGO Batman Movie (LEGO Batman film) přichází další "obyčejná" série, v pořadí už sedmnáctá. Přináší s sebou opět klasický počet 16 kusů figurek nejrůznějšího zaměření a jedno malé tajemství, které ale už bylo v prostředí internetu odhaleno. Co všechno na vás čeká? Dozvíte se v recenzi!

http://www.sbiramefigurky.cz/2017/05/recenze-lego-minifigurky-71018-17-serie.html

Barvou 17. Série LEGO sběratelských minifigurek je jasně modrá, kterou jsme mohli vidět už u série č. 5. V celém boxu je klasicky 60 sáčků s figurkami, které jsou rozděleny tak, že každá figurka se v boxu nachází celkem třikrát, některé druhy čtyřikrát a některé druhy pětkrát. To znamená, že pokud byste si pořizovali celou bednu s 60 sáčky, získáte tak 3 kompletní série plus figurky navíc.


V každém sáčku se samozřejmě nachází letáček s obrázkovým seznamem všech figurek dané série. 
Druhá strana letáčku obsahuje postup pro složení některých figurek a odkaz v podobě „kukuřičného muže“ na tématickou hru na LEGO webu. Nyní postoupíme k jednotlivým figurkám… 

1. Surfař (Professional Surfer)
Novou sérii zahajuje sportovně laděná figurka surfaře. Další surfař? Ano, další. Jednoho jsme už totiž dostali v sérii č. 2 a jeho dámský protějšek pak v sérii č. 4. Těžko říct, proč se designéři rozhodli znovu pro serfařskou tématiku, každopádně figurka surfaře bude vhodným doplňkem např. pro plážový set 60153 z LEGO City, který letos také vychází. Celkově se jedná o průměrnou figurku, potěší ale vlasový dílek (Luke Skywalker) a nápaditě potištěné prkno s motivem žraloka. Figurka má jednostranně potištěné tělo a potisk rukou.Surfaře poslepu najdete snadno podle jeho surfařského prkna. 

2. Cirkusový silák (Circus Strong Man) 
Silák zvedající neskutečnou váhu v podobě činky je druhou figurkou nové série. Černá činka má na sobě bílý potisk „100“ na obou koncích a koule s potiskem nelze oddělit od tyče uprostřed. Jinak má na sobě figurka potisk v podobě leopardí kůže s opaskem. Vysoké boty jsou znázorněny využitím nohou spojených ze dvou druhů plastu – žlutého a černého (nejedná se o potisk). Jednostranně potištěné hlavě siláka vévodí výrazný černý knír. Celkově jde o zábavnou tématickou figurku na pouť nebo do cirkusu. Pokud dáte pryč činku, může figurka najít využití i v pravěkých nebo dobrodružných tématech.


 Silák se ukrývá v sáčku, pokud nahmatáte dílek činky. 

3. Cukrářka (Gourmet Chef)
Z cirkusu rovnou do kuchyně. Další minifigurkou je postava cukrářky, která upekla jahodový dortík. Kromě dortíku či koláče má u sebe figurka cukrářky i nový dílek v podobě ručního šlehače ve světle šedé barvě. Dortík je už známý dílek, v 17. sérii LEGO minifigurek se ale dočkal navíc i potisku s červenými jahodami. Na hlavě má cukrářka pokrývku v podobě jednoho dílku, skládajícího se z cukrářské čapky a hnědých vlasů. Obličej figurky je potištěný oboustranně, na výběr je malý nebo větší úsměv. Figurka skvěle zapadne do jakéhokoliv kuchařského podniku v LEGO City.


Cukrářku v uzavřeném sáčku najdete, pokud se vám podaří nahmatat dílek pro dortík, šlehač nebo specifický vlasový dílek. 

4. Kukuřičný muž (Corn Cob Guy)
Už jsme tady měli chlápka v kostýmu banánu nebo hot dogu, nyní přichází kukuřičný muž! Chlápek v kostýmu kukuřice je dalším rozšířením sbírky převleků v podobě jídla. Celkově se figurka skládá pouze ze 4 dílků – hlavy, těla, nohou a nasazovacího dílku ve tvaru kukuřičného klasu. Tělo i nohy figurky jsou bez potisku, pouze v zelené barvě. Hlava figurky je jednostranně potištěná, přívětivý obličej figurky má výrazný knír. Využití najde kukuřičný muž buď jako reklamní panák propagující kukuřici nebo popcorn, případně jako figurka v kostýmu na karneval.Stejně jako u chlápka v převleku banánu z minulé série se u kukuřičného muže nemůžete splést – ten velký dílek ve tvaru kukuřice prostě nejde s ničím zaměnit. 

5. Veterinářka (Veterinarian)
A máme tu první zvířátko nové série! Jedná se o malého králíčka, který je úplně nový a nejde tak jen o využití některého z už existujících zvířátek z LEGO Friends. O králíčka se stará veterinářka, která má na sobě pracovní oděv, rukavice i potisk se stetoskopem. Nechybí ani průkaz, vytištěný na dílku nohou figurky. Pěkný vlasový dílek je vítaným zpestřením nabídky dámských pokrývek hlavy pro LEGO figurky.


Veterinářku hledejte podle králíčka nebo vlasového dílku. 

6. Hot Dog Man
Chlápek v kostýmu hot dogu ze 13. série nyní dostal parťáka v podobě obsluhy fastfoodu. Tato figurka je dalším skvělým rozšířením „gastro“ figurek z LEGO City. Můžete ho umístit jako výpomoc po boku prodavače hot dogů ze setu 60134 nebo mu vymyslet vlastní zázemí v podobě prodejny hot dogů nebo fast food restauraci. Na hlavě má figurka čapku, kterou jsme viděli už dříve, třeba právě u prodavače hot dogů, ten ji měl ale celou bílou, bez červeného lemování. Figurka má slušivou kostkovanou zástěru s připínací plackou smajlíka, v rámci pracovního oděvu má na sobě i bílého motýlka. Z vybavení má u sebe tmavě modrý tácek s pitím a samozřejmě i s hot dogem. Velice povedená figurka. Tácek může najít využití i jako štít a možná i nějaká ta střecha by se dala s větším počtem kusů nějak vyprojektovat…


Pokud budete hledat právě tuto figurku, zkuste nahmatat velký a placatý tácek. 

7. Motýlí dívka (Butterfly Girl)
Holčička v kostýmu motýlka nebo motýlí víly bude mít určitě velký úspěch u dětí. Tato figurka je dotažená do posledního detailu. K figurce patří krásný dílek v podobě motýlích křídel, který se nasazuje na tělíčko figurky. Krátké nohy v růžové barvě jsou potištěné, stejně jako vlasový dílek, na kterém je potisk květin. Modrá květinka nechybí ani na hlavě figurky. Na blůzce má holčička potisk s motýlkem (jak jinak) a navíc má u sebe i kytici s růžovými květy. Motýlí křídla jsou vyrobena z tvrdého plastu. Na někoho bude tato figurka až moc růžová a milá, jiní ji ale právě kvůli tomu budou vyhledávat.


Figurku motýlí dívky najdete snadno podle motýlích křídel. 

8. Římský gladiátor (Roman Gladiator)
Historické figurky ze sběratelských sérií dostaly novou posilu v podobě dalšího gladiátora. Jeden gladiátor se už v LEGO sběratelských minifigurkách objevil, a to v sérii č. 5. Tentokrát nemá gladiátor na sobě helmu a musí si v boji vystačit se zlatým trojzubcem. Na hlavě má relativně nový vlasový dílek, který jsme mohli poprvé vidět u Finna v tématu LEGO Star Wars. Gladiátor ho má ale v tmavě hnědé barvě. Své využití figurka s pěkným potiskem těla, nohou i rukou najde nejen ve výtvorech z antiky, ale i v jiných historických dobách.


V uzavřeném sáčku stačí nahmatat trojzubec a gladiátor je váš. 

9. Fajnšmekr (Connoisseur)
V pořadí devátá figurka je na první pohled inspirována Francií, stejně jako její název. Connoisseur je vlastně znalec. Zejména umění, ale i dobrého jídla a pití. Prostě takový akurátník či fajnšmekr. Figurka má na hlavě černý baret, pruhované triko (včetně potisku rukou) s červeným šátkem okolo krku. Nohy jsou pouze černé. Figurka si s sebou nese i něco na zub – bagetu. Aby mu nebylo smutno, společnost mu dělá malý buldoček, v pořadí už druhé zvířátko v nové sérii minifigurek. Tématická figurka do vašeho LEGO města.


Jak najít fajnšmekra? Třeba podle figurky buldočka nebo podle dílku pro bagetu. 

10. Bitevní trpaslík (Battle Dwarf)
Série č. 5 nesdílí se sérií č. 17 pouze barevný design. Po figurce gladiátora, který měl svého předchůdce právě v 5. sérii, tu máme další „reinkarnaci“ v podobě trpasličího válečníka, který měl svého parťáka rovněž v sérii č. 5. Tentokrát jde o trpaslíka bez helmy, zato s velikým čírem v červené barvě a s rudým vousem. Bojové vybavení válečníka tvoří kladivo, které známe např. od Thora. Trpaslík má ale to svoje potištěné siluetou kance. Kančí motiv se objevuje i na přezce jeho opasku. Trpasličímu válečníkovi nechybí ani tetování na těle a na ruce. Druhou zbraní je sekyra, složená ze dvou dílků. Na stavění armády asi tato figurka úplně vhodná nebude, jako jeden výrazný bojovník ale určitě najde ve vaší trpasličí armádě své místo.


Trpaslíka v sáčku hledejte nahmatáním dílků kladiva nebo číra. 

11. Retro vesmírný chlápek (Retro Spaceman)
Tato figurka jakoby sem přistála z filmu typu Flash Gordon. Jedná se o figurku chlápka v retro vesmírném obleku, to znamená v obleku laděném do sci-fi tématiky, ale o pěkných pár desítek let zpět. Figurka má k dispozici laserovou zbraň, která tak trochu připomíná fén a originálně vyvedenou retro vesmírnou helmu. Potěší žlutý plášť, který dodává figurce dotažený vzhled a komiksový nádech. Ať už jde o záporáka nebo kladného hrdinu, své místo ve sbírce sběratelských minifigurek si určitě zaslouží.


Hledáte tuto figurku? Zaměřte se na dílek helmy nebo zbraně! 

12. Yuppie
Kdo je to yuppie? Nevíte? Já to taky nevěděl. Dle internetových zdrojů se toto označení začalo používat v 80. letech v USA pro mladé a nadprůměrně placené lidi, úspěšné v zaměstnání, kteří tento úspěch a dostatek peněz dávali okázale na odiv – prostřednictvím drahého oblečení a doplňků. Označení „yuppie“ je odvozeno od zkratky YUP (Young Urban Professional – mladý velkoměstský profesionál). Figurka podle toho taky vypadá. Je oblečena v bílém saku s vyhrnutými rukávy a růžovém tričku. Na hlavě má sluneční brýle a ruce drží mobilní telefon, který dnešní mladá generace bude považovat spíš za nějakou předpotopní vysílačku. Tento retro mobil je vlastně složený z dílku, používaného pro vysílačku a nově potištěné ploché desky 1x1 a zkosené 1x1 kostky.Yuppieho najdete nejsnadněji podle dílku pro mobil (vysílačku). 

13. Rakeťáček (Rocket Boy)
Další kostým je tu. Dětský kostým z 16. série, který byl zastoupený figurkou Malého ďáblíka, má následovníka v podobě minifigurky s oficiálním názvem Rocket Boy, kterého můžeme v češtině překřtít třeba na rakeťáčka. Figurce vévodí velký speciální dílek pro kostým rakety, jinak se figurka skládá z hlavy, těla a malých nohou. Tělo je vyvedeno ve světle šedé barvě s tmavě šedými dlaněmi a fanoušky Classic Space určitě potěší povědomý potisk těla. Stejný motiv éry klasického LEGO Vesmíru se nachází i na vlajce, kterou má Rocket Boy u sebe, akorát jde v tomto případě o dětskou kreslenou variantu.


Pokud hledáte v sáčku tuto figurku, pátrejte po velkém dílku rakety a volba je jistá. 

14. Učitelka tance (Dance Instructor)
Taneční instruktorka jakoby zrovna přišla z fitness centra, kde ještě před chvíli aktivně spalovala tuky. Tato minifigurka má výrazný účes (nový vlasový dílek) a neméně výrazné oblečení. Potištěné jsou nohy, tělo i ruce figurky. Doplněk k této figurce má podobu lahve s pitím.


Učitelku tance najdete v zavřeném pytlíku nejsnadněji podle specifického vlasového dílku, volbu si můžete potvrdit i nahmatáním 1x1 kulaté kostky. 

15. Elfí dívka (Elf Girl)
Po elfovi ze 3. série a figurce lesní panny ze série č. 9, která bývá někdy k elfům přiřazována, tady máme další elfí postavu, tentokrát takovou princeznu-bojovnici. Figurka se skládá ze speciálního vlasového dílku s elfíma ušima, hlavičky, těla a klasického dílku pro postavy v šatech (zkosená kostka s potiskem). Takto bez vybavení by figurka vypadala jako nějaká elfí princezna. Že má ale pro strach uděláno, dokazuje zlatý meč a modro-zlatý štít, který má figurka u sebe. Kromě využití ve fantasy stavbách může být tato figurka po výměně vlasového dílku použita i pro „obyčejnou“ princeznu.


Elfí bojovnici hledejte podle velkého dílku pro šaty/sukni. Žádná jiná figurka ze série tento dílek u sebe nemá, takže omyl je vyloučen. 

16. Bandita (Highwayman)
A máme tady poslední figurku z nové série. Pana tajemného. Pana dlouho neodhaleného. Pana nakonec přece jen předčasně na internetu profláknutého. Když společnost LEGO poprvé zveřejnila vizuální materiály k nové sérii, jedna věc byla očividně tentokrát jinak. Jedna figurka byla začerněná a vidět tak byla jen silueta. I zní ale bylo zřejmé, že figurka bude na sobě mít plášť, trojcípý klobouk a asi i něco mezi hlavou a tělem. Tato figurka měla být až do uvedení nové série do prodeje utajena. Na internet ale uniklo pár fotek od lidí, kteří se k figurce dostali už dříve a tak se odhalilo, že půjde o banditu - v originále "Highwayman", postavu lupiče, který přepadával pocestné a dostavníky u obchodních cest a křižovatek.


Bandita má stylový potisk, výrazný plášť, přesahující přes přední stranu těla figurky, šátek přes obličej a na hlavě už dříve zmíněný trojcípý klobouk. Vyzbrojený je dvěma bambitkami v perleťově tmavě šedé barvě. Figurka najde určitě uplatnění v historicky laděných výtvorech, mezi piráty a při menší úpravě i mezi kovboji. Nechybí ani potisk paží figurky.
Highwayman, zdroj: pinterest.com

Šestnáct nových figurek jistě najde své fanoušky a sběratelé celých sérií si tuhle určitě taky nenechají uniknout. 17. série nabízí opět rozmanitý mix postaviček, přináší pár zajímavých dílků i atraktivní figurky pro LEGO "hradaře", do LEGO města nebo nejrůznějších výtvorů podle vaší fantazie.
http://www.brickstore.cz/lego-minifigurky/sberatelske-minifigurky/?p9=154

Žádné komentáře:

Okomentovat