pátek 29. září 2017

RECENZE: LEGO minifigurky 71019 - LEGO Ninjago film

LEGO® Ninjago® film (The LEGO® Ninjago® Movie) už řádí v našich kinech a my se teď podrobněji podíváme na nejnovější stejnojmennou sérii LEGO sběratelských minifigurek.

http://www.sbiramefigurky.cz/2017/09/recenze-lego-minifigurky-71019-lego.html#more
Minifigurky nové série přicházeji v obalech, na kterých jsou vidět některé z nich a v pozadí je "do ztracena" umístěn záběr z filmu s oslňujícím sluncem. Jinak je obal laděný do černé barvy. Stejně jako v sérii LEGO Batman film se celá kolekce skládá z 20 unikátních figurek, nějak spojených s filmem. V celém boxu 60 sáčků tak čekají 3 kompletní série.


Jak bývá pravidlem, v každém sáčku s minifigurkou se nachází letáček se seznamem všech figurek série a obrázkovým návodem na sestavení některých z nich. A které to tedy jsou?

1. Kai Kendo
První figurkou nové série je hrdina jménem Kai. A to v kendo verzi, tzn. s výstrojí a výzbrojí kendo, což je japonské umění boje s mečem. S tímto bojovým uměním už jsme se u sběratelských minifigurek jednou setkali, a to v 15. sérii. Kai má k dispozici dvě dřevěné tyče, brnění, helmu a nechybí ani bonusový dílek v podobě rozčepýřených vlasů. Figurka má oboustranný potisk těla a jednostranný potisk nohou.

Pokud budete v sáčku hledat tuto figurku, soustřeďte se na 2 tyče a omyl je vyloučen.

2. Spinjitzu Training Nya
První dámská zástupkyně minifigurek nové série je tady. Nya je, stejně jako Kai, připravena k boji a k tomu má u sebe 2 katany v hnědé barvě. Jinak je figurka laděna do bílé barvy s oboustranným potiskem těla a jednostranným potiskem nohou. 
Nyu najdete v uzavřeném sáčku podle  2 katan, žádná jiná figurka tuto zbraň, navíc ve dvou kusech, nemá.

3. Lloyd
Zelený ninja Lloyd, hlavní postava nového filmu, se v sérii nachází hned dvakrát, přičemž jeho první verze je "více ninja" než ta druhá. Navíc přichází se spoustou vybavení. Figurka je laděná do zeleno-černé kombinace barev a kromě obvyklých potisků má Lloyd i potisk rukou. Ninjovská pokrývka hlavy se skládá ze dvou na sobě nezávislých částí, které se nasazují pod a nad hlavičku figurky. Llody je vybaven speciální šavlí dadao, která jistě najde uplatnění např. jako elegantní elfí šavle u stavitelů fantasy témat a armád. Výrazným prvkem je 2x4 hladká deska s potiskem plánů na výrobu mechanického draka. Stejně jako u Kaie má Lloyd u sebe navíc i vlasový dílek pro případ, že se odmaskuje.


Lloda můžete naslepo nahmatat podle jeho plánů nebo šavle.

4. Master Wu
Mistr Wu je i přes svou přirozenou důstojnost starého učitele jednou z těch vtipnějších figurek této série. Spolu s ním je totiž v sáčku ukryté i balení kukuřičných lupínků (což je mimochodem pěkný dílek s potiskem, který se bude určitě skvěle hodit do scének z LEGO City). Nechybí samozřejmě bílý vous a klasická pokrývka hlavy, na rozdíl od svých předchozích verzi v setech LEGO Ninjago má ale tento Mistr Wu i látkový dílek pro své roucho. Potisk představující sandále je pak třešničkou na dortu.

Jak poznat, jestli se v sáčku ukrývá Mistr Wu? Zkuste se zaměřit na velký dílek krabice od corn flaků nebo jeho kruhový klobouček.

5. Garmadon
Největší padouch pod sluncem, Garmadon. Setkávali jsme se s ním i v dřívějších příbězích Ninjago, takže bylo jasné, že ve filmu chybě nebude. V sérii najdeme celkem 3 druhy Garmadonů, tento první je klasický záporák s brněním a zbraní. Figurka je laděná do černé barvy a skládá se ze dvou tělíček, jednoho většího a jednoho menšího, které se nasadí na to první. Kruhový klobouk je nový dílek a u této figurky přichází v černé barvě (jak jinak). Z této figurky jde strach a tak tomu má u záporáka být.


Garmadona můžete v neotevřeném sáčku vyhmátnout podle kruhového klobouku, který je odlišný od toho, který má Mistr Wu (není špičaný a je na koncích prohnutý).

6. Jay Walker
Temnotu předchozí figurky lehce rozvíří Jay Walker. Ninja Jay si dává relax a tak je tato figurka plná bezstarostnosti a nečeká na vás žádný meč nebo ninjovský oblek. Místo toho zde máme Jaye v modrém svetru s oranžovou šálou a své premiéry v LEGO světě se dočkala selfie tyč. Takhle figurka je jednoduše o tom, že si Jay dělá svoje selfie a nic moc jiného ho netrápí. Selfie tyč se skládá z několika dílků včetně smartphonu (1x2 plochá deska s potiskem).


Jaye zkuste v zavřeném sáčku poznat podle dílku pro šálu nebo podle součástek pro selfie tyč.

7. Lloyd Garmadon
A máme tady druhou minifigurku Lloyda v pořadí. Tato verze ukazuje Lloyda v jeho civilním oblečení. Figurka je samozřejmě laděná do zelené barvy, na rozdíl od ninjovského obleku a výbavy se ale dočkáme mikiny s kapucí, lžíce a misky na jídlo. Kapuce představuje nový dílek, jde o kapuci od mikiny i s trochou vyčuhujících vlasů. Miska je krásně vyzdobena motivem modrého draka.


Jak najít tuto figurku? Pokud nahmatáte misku a lžíci, máte vyhráno.

8. Cole
Jako další v pořadí je tady Jack Black černý ninja Cole, opět v civilním. Jako doplněk do LEGO City určitě potěší velký magneťák. Jinak u sebe nemá figurka žádné jiné vybavení. Cole má oboustranný potisk těla (zadní strana tílka informuje o celosvětovém vyprodaném turné z roku 1985) a jednostranný potisk nohou.

Pokud budete v uzavřeném sáčku hledat právě tuto figurku, zaměřte se na dílek kazeťáku a Cole vás nemine.

9. Misako
Misako je další z postav, které bez problémů zapadnou do každého LEGO města. Potisk těla v pískově zelené barvě je pěkně vyvedený a nechybí jmenovka s přezdívkou "KOKO". Figurka má pouze jednostranné potisky těla a nohou a přichází spolu s kabelkou v tmavě červené barvě a zajímavým účesem.Misako se schovává v tom sáčku, ve kterém se vám podaří nahmatat dílek pro kabelku.

10. Zane
Další figurka vypadá tak trochu jako veselý H. P. Baxxter ze skupiny Scooter. Jde ale o bílého ninždu jménem Zane. Na rozdíl od některých verzí z LEGO Ninjago setů není ve svém klasickém bílém úboru, ale v oblečení (a vybavení), jako stvořeném pro výlet. Pletený svetr i batoh s červenou karimatkou jsou pěkné prky, které se v LEGO městě určitě neztratí.
Jak poznat, jestli se v sáčku ukrývá Zane? Stačí najít výrazný dílek batohu s karimatkou a volba je jasná.

11. Shark Army General
Jedenáctou figurkou v pořadí je Generálka Žraločí armády, další ženská postava této série. V ruce drží kelímek se smoothie a jako extra prvek oblečení má na sobě pláštík a límec, z ohebného gumového materiálu. Potisk těla s medailemi a řády dává napovědět, že si titul generála asi opravdu zaslouží. Potištěné nohy se zbrojí s motivem rybích šupin se můžou hodit LEGO hradařům.Pokud hledáte z zavřeném pytlíku generálku, tak zkuste najít kelímek s pitím.

12. Shark Army Octopus
Další voják Žraločí armády se hlásí. Tentokrát jde o "chobotničáka". Figurka má unikátní pokrývku hlavy v tmavě oranžové barvě, která má podobu hlavy chobotnice s průzorem pro oči figurky. Kromě toho má sebe spoustu vybavení - dýchací přístroj s bombou, střílecí zbraň se 3 náboji a rybu. Plně vybavený voják.
Tuto figurku najdete nejsnadněji podle dílku ryby a volbu potvrďte střílecí pistolí.

13. Shark Army Angler
Žraločí armáda pokračuje ve své jízdě. Dalším zástupcem je Rybář(ka) Žraločí armády. Figurka má opět speciální pokrývku hlavy, v tomto případě očividně inspirovanou rybou známou jako mořský ďas nebo ďábel. Vypadá opravdu hrůzostrašně. Bojovnice je vybavena velkým palcátem - rukojeť tvoří ryba.Pokud v uzavřeném sáčku nahmatáte rybu, zkuste najít ještě ostnatou kouli a máte vyhráno.

14. Shark Army Great White
Žraločí armádu uzavírá figurka bojovníka, který je podle všeho odhodlán k boji. Na hlavě má speciální helmu - pokrývku hlavy ve tvaru černé žraločí hlavy, která tvoří jeden dílek spolu s ramenním brněním s ukazatelem spotřeby kyslíku. Nechybí mu ani kyslíkové bomby. Ryba je zde tentokrát v černé barvě a slouží jako plamenomet. Figurka má na sobě potisk s pár místy, kde ji zřejmě zasáhly plameny.Tuto figurku naleznete nejrychleji podle dílku pro plamen a kyslíkové bomby.

15. Flashback Garmadon
Postava záporáka Garmadona v retro provedení (ze vzpomínek). Opět se skládá ze dvou tělíček, které mají potisk košile s kravatou včetně ozdobné spony. Blond vlasy, foťák a kalhoty s opaskem jsou pěkným doplněním dílků pro vaše minifigurky. Flashback Garmadon má u sebe i obrázek s jeho dopětem v sopce. Zajímavá figurka.
Pokud hledáte Flashback Garmadona, soustřeďte se na 2x2 desku s obrázkem sopky a dílek pro foťák.

16. Volcano Garmadon
Aby těch Garmadonů nebylo málo, obsahuje tato série ještě jednu variantu, asi nejzábavnější nebo nejvíce ztřeštěnou. Volcano Garmadon je totiž oblečený ve svém oblíbeném pyžamu s motivem sopek. Potisk nechybí ani na rukávech pyžama. Na hlavě má svou výraznou helmu a v ruce lžíci a zdobenou misku. Prázdnou. Přispěje mu Mistr Wu nějakými corn flaky?
Volcano Garmadona hledejte podle misky, lžíce a unikátní helmy.

17. Gong & Guitar Rocker
Rockerů není nikdy dost! Další z nich na vás čeká v LEGO Ninjago filmu. Figurka má dva výrazy tváře, u sebe červeno-bílou kytaru a stylový potisk těla s motivem lebky i pěkný potisk nohou. Pokrývka hlavy s dlouhými černými vlasy a červenou čelenkou by mohla najít uplatnění i na hlavě Indiánů.
Asi sami tušíte, že Rockera najdete snadno podle dílku pro kytaru.

18. GPL Tech
Technička GPL, očividně dost chytrá dáma. Má velké brýle, notebook, červený hrnek a potisk těla pod pláštěm naznačuje, že je fanynkou Batmana. Vítané rozšíření vaší LEGO laboratoře.Techničku GPL získáte tehdy, když v uzavřeném sáčku nahmatáte dílek notebooku a hrnku.

19. Sushi Chef
Je libo sushi? Od toho je zde šéfkuchař LEGO Ninjago City! Figurka má u sebe sekáček na maso a dílky s potiskem představující sushi. Oblečení je laděno do černé a bílé barvy. Dílek pro pokrývku hlavy je stejný, jako u figurky Piráta z 16. série, ale v jiných barvách.Sushi Chef se skrývá v tom sáčku, ve kterém se vám podaří nahmatat sekáček na maso.

20. N-POP Girl
Pestrobarevná figurka na konec. N-POP Girl zřejmě fandí Ninjago-Popu. Oblečená je v kombinaci růžové, modré, bílé a zelené v pastelových odstínech. Výrazné vlasy s culíky jsou stejným dílkem, jako vlasy od Harley Quinn, ale v jiné barevné kombinaci. Figurka má na sobě sukni, u sebe má růžového medvídka a potisk na tělíčku zobrazuje "starou známou" Unikitty z LEGO příběhu. Nechybí ani boční potisk nohou.N-POP Girl není těžce k nalezení. Stačí se zaměřit na figurku medvídka, sukni nebo velký vlasový dílek a je vaše.

Minifigurky z nového LEGO Ninjago filmu budou určitě vítaným zpestřením vašich kolekcí LEGO figurek. Ať už jste sběratelé celých sérií, nebo máte jen vytipované vaše oblíbence, tyto figurky určitě dobře zapadnou do vašich sbírek i vlastních LEGO výtvorů.http://www.brickstore.cz/lego-minifigurky/lego-ninjago-film/

Žádné komentáře:

Okomentovat