pátek 9. února 2018

RECENZE: LEGO minifigurky 71020 - LEGO Batman film série 2

Minulý rok spatřil světlo světa LEGO Batman film (The LEGO Batman Movie), který se dočkal také své vlastní série LEGO sběratelských minifigurek. Nyní přichází pokračování v podobě 2. série, opět plné hrdinů i padouchů.

http://www.sbiramefigurky.cz/2018/02/recenze-lego-minifigurky-71020-lego.html#more
Díky uniklým fotografiím byla už podoba nové série minifigurek předem známá. V naší recenzi se už tradičně podíváme na všechny nové figurky detailněji. Nové minifigurky přicházejí v obalech laděných do tónů modré barvy s výrazným logem LEGO Batman filmu a obrázky některých figurek ze série. Díky zastoupeným figurkám je obal i přes dominující modrou barvu v podstatě pestrobarevný.


V každém sáčku se kromě konkrétní figurky nachází také oboustranný letáček, který na jedné straně zobrazuje všechny figurky nové série, na druhé straně je pak obrázkový návod na sestavení některých figurek a propagační materiál k on-line možnostem zábavy s LEGO Batman filmem.

Zajímavostí této série je to, že podložky pod minifigurky nejsou jen v klasické černé barvě, ale mají na sobě navíc i potisk - žlutočerný symbol netopýra - Batmanovo logo, které určitě každý pozná. U 1. série minifigurek z LEGO Batman filmu se vyskytovaly pouze podložky bez loga, takže pokud budete chtít kompletní kolekci dvou sérií s takto ozdobenými podložkami, budete si je muset dodatečně pro 1. sérii minifigurek sehnat - někde koupit nebo s někým vyměnit.
Minifigurek je v této sérii 20 unikátních druhů, v boxu s 60 sáčky se vyskytuje každá přesně 3x, takže v celém boxu jsou 3 kompletní série minifigurek. A které to jsou?

1. Friends are Family Harley Quinn
Harley Quinn, nechvalně známá Jokerova parťačka, zahajuje novou sérii minifigurek. Je zde ve verzi "Friends are Family", což je píseň z LEGO Batman filmu, ve které se Harley Quinn také vyskytovala. Figurka má svou klasickou pokrývku hlavy s culíky a oboustranný výraz tváře. Na sobě má sváteční oblečení laděné do bílé barvy se zlatou mašlí, nechybí ani potisk rukou se stříbrnými puntíky. Kromě bílé sukně, kterou jsme mohli vidět např. u baleríny z 15. série, má Harley Quinn ještě kolečkové brusle na nohou, a to stříbrnou a zlatou.V uzavřeném sáčku najdete Harley Quinn podle dílku pro sukni nebo podle výrazných vlasů.

2. Friends are Family Alfred
Další "Friends are Family" figurkou je věrný Batmanův pobočník, Alfred. Alfred má na sobě bílý oblek se stříbrnými puntíky, zlatou vestu a kravatu. Na hlavě má výrazné zlaté sluneční brýle. Červená kytara i bílý motýlek jsou pěkné dopňky, které najdou jistě využití i u jiných figurek. Figurce opět nechybí ani potisk rukou.


Jak najít Alberta? Zaměřte se na kytaru a nemůžete se splést.

3. Clock King
Výrazná minifigurka je tady. Clock King, vlastním jménem William Tockman, se kvůli obavě o zajištění své nemohoucí sestry vydal na dráhu zločinu, protože si myslel, že jemu samotnému už mnoho času nezbývá a tak se rozhodl vyloupit místní banku, aby sestru zajistil. Byl však dopaden a nakonec sám zjistil, že se mýlil a rozhodl se pomstít svému doktorovi i superhrdinovi, známému pod jménem Green Arrow. Clock King má originální tvar hlavy s motivem velkého hodinového ciferníku (včetně zadního potisku). Tento dílek jsme už mohli vidět u minifigurky Perníčka. Celá figurka je laděná do modro-zelené kombinace barev s potiskem malých ciferníků. Ve výbavě má zelený plášť a 2 černá kopí.Clock Kinga najdete v zavřeném sáčku podle specifické hlavy nebo dvou kopí.

4. Professor Hugo Strange
Dalším padouchem této série je Profesor Hugo Strange. Původně uznávaný vědec se vydal na dráhu zločinu a stal se posedlým vypátrat Batmanovu pravou identitu. Figurka Hugo Strange má u sebe dvě zkumavky s nebezpečným obsahem, jednu zelenou a jednu fialovou. Profesor je oblečený do bílého pláště, nechybí potisk nohou. Z ostatních doplňků má u sebe pak už jen šedé vousy.


Figurku Hugo Strange hledejte podle nahmatání dvou zkumavek.

5. Mermaid Batman
Nebyla by to batmaní série LEGO sběratelských minifigurek, abychom se nedočkali dalšího bláznivého batmaního převleku. Tentokrát jde o Batmana coby mořskou vílu. Figurka má klasickou batmaní pokrývku hlavy, jako vybavení slouží černý trojzubec. Od pasu dolů má tento Batman rybí tělo v černé barvě s potiskem stříbrných šupin. Od pasu nahoru je pak tělo odhaleno a doplňují ho pouze dvě lastury na hrudi a nezbytný opasek ve žluté barvě.
Jak najít Mermaid Batmana? Nejsnadněji podle trojzubce nebo dílku pro rybí ocas.

6. Swimming Pool Batman
U vody ještě nějakou dobu zůstaneme. Další Batman v pořadí sem totiž přichází rovnou z pláže, a to včetně jeho delfíního kamaráda.Tato verze Batmana má na hlavě batmaní helmu s potápěčskými brýlemi, kterou jsme mohli vidět už v 1. sérii u figurky Batman na dovolené (Vacation Batman). Potisk tělíčka je velice podobný předchozí figurce, ale už bez opasku a lastur. Na nohou má Batman jen svoje černé plavky s emblémem žlutého netopýra. Jak už bylo naznačeno, má tento Batman u sebe i figurku delfína, kromě ní pak ještě záchranný plovák v červené barvě.Swimming Pool Batman se ukrývá v tom nejvíce nacpaném sáčku, protože delfín pro sebe potřebuje hodně místa. :-)

7. Tropical Joker
Prázdninová jízda nekončí. Batmanův protivník Joker přichází v plné parádě, naladěný na relax na pláži. Figurka Tropical Joker má u sebe nafukovací kruh, který známe už od figurky z 1. série Batman na dovolené (Vacation Batman), tentokrát je ale kruh s kachní hlavičkou v zářivě zelené barvě. Na sobě má Joker letní košili s obrázkem palem, fialové kraťasy a sandály. Kromě toho má u sebe figurka další doplňky v podobě fotoaparátu a nanuku. Celkově jde o aktraktivní a zábavnou figurku.Tropical Jokera hledejte podle dílku pro nafukovací kruh s kachní hlavičkou a nemůžete minout.

8. Vacation Robin
Kde je Batman, tam bývá i Robin (Dick Grayson). Prázdninová verze Robina je laděná do červeno-zeleno-žluté barevné kombinace. Na sobě má Robin pěknou červenou košili s motivem žlutých ptáčků, a zelené šortky. V ruce drží černý kazeťák a ve druhé kornout se zmrzlinou. Prázdninová figurka jak se patří.Pokud chcete v zavřeném sáčku najít Robina, soustřeďte se na dílek pro kazeťák.

9. Vacation Batgirl
Dámské zastoupení prázdninového výběru připadlo na Batgirl (Barbara Gordon). V této verzi má na sobě Batgirl surfařskou kombinézu a svou nezbytnou pokrývku hlavy, vše samozřejmě laděno do fialové barvy. Fialové netopýří logo nechybí ani na žlutém surfařském prkně. Vlasový dílek je vyndavací a můžete ho tak použít i někde jinde, pokud tam bude pasovat.  Figurka má oboustranný potisk těla a jednostranný potisk nohou, které jsou "dual-molded", tzn. ze dvou barevných odstínů plastu, jak je obvyklé i u jiných figurek ze sběratelských sérií, včetné této.Vacation Batgirl naleznete nejsnadněji podle velkého plochého dílku surfařského prkna.

10. Vacation Alfred
Letní či prázdninovou sestavu zakončuje už druhý Alfred v pořadí. Tentokrát má na sobě staromódní plavky s černými proužky, takže vypadá tak trochu jako trestanec, který utekl z věznice. I když je jen v plavkách, nechybí Alfredovi jeho bílý motýlek okolo krku. Jinak má u sebe tato figurka vybavení v podobě průhledného poháru s červenými třešničkami, takže si zřejmě dopřává plážový drink.Jak najít tuto verzi Alfreda? Zkuste nahmatat dílek poháru a máte vyhráno.

11. Soccer Mom Batgirl
Tajemná postava v kápi je další minifigurkou této série. Podle kapuce na hlavě s logem Batmana a potisku na mikině a na nohou se jedná o členku batmaního fanklubu.  Figurka má bohatou výbavu v podobě speciální batmaní kapuce, černého pláště, žlutého opasku a dvou kusů bankovek (jak jinak než batmaních). Navíc je detailně potištěná na tělíčku, nohou i na pažích figurky.V uzavřeném sáčku můžete tuto figurku najít podle speciální kapuce s růžky nebo pomocí nahmatání dvou kusů 1x2 hladké desky.

12. Killer Moth
Další záporák se hlásí o slovo. Zločinec, vlastním jménem Drury Walker, se už v LEGO setech objevil, ale vždy v jiné verzi. Tato verze zahrnuje pokrývku hlavy v limetkově zelené barvě (tuto pokrývku měla už např. Bumblebee Girl z 10. série LEGO sběratelských minifigurek), dále křidélka z pevného plastu v oranžové barvě výrazné fialové tělo s motivem můry či nočního motýla. Zbytek figurky je také pestrobarevný, z vybavení má u sebe Killer Moth pouze sci-fi střelnou zbraň, kterou jsme už dříve viděli u figurky Retro Spacemana. Zelené proužky na nohou figurky pokračují i na bočních stranách nožiček.Najít tuto figurku v zabaleném sášku není tak složité. Zkuste vyhmátnout výrazná křidélka a nebo pokrývku hlavy s tykadly.

13. Wonder Twin (Jayna)
Zajímavá figurka Jayna je první z dvojice sourozenců - dvojčat. Jde o super hrdinskou dvojici mimozemšťanů, která se poprvné objevila v rámci samostatného animovaného seriálu a nakonec si našla své místo v rámci DC Comics univerza. Jayna je laděná do tónů fialové barvy, na hlavě má pokrývku hlavy, se kterou jsme se mohli setkat např. u Elfa nebo Vlkodlaka ze sběratelských sérií. Figurka má u sebe ideální vybavení na party - gramofonovou desku "TOP 24 párty písní", reprezentovanou v LEGO podobě obalem na desku (hladká deska 2x2 s potiskem) a samotnou deskou (kulatá hladká deska 2x2 s potiskem).


Jaynu naleznete nejjednodušeji podle kombinace dvou hladkých 2x2 desek (jedné kulaté a druhé hranaté).

14. Wonder Twin (Zan)
Jayniným dvojčetem je Zan, její bratr. Vzhledově se minifigurka moc neliší (jsou to koneckonců dvojčata), až na detaily vycházející z opačného pohlaví obou postav a znaku pro jejich jméno na těle figurek. Zan ovládá schopnost transformace v kapalinu, proto má u sebe figurka malý kbelík s vodou, symbolizovanou 1x1 kulatou hladkou deskou s potiskem obličeje.Pokud máte spadeno na tuto figurku, zaměřte se na dílek kbelíku. 

15. Apache Chief
Tuto minifigurku zřejmě uvítají nejen příznivci LEGO Batman filmu, ale i tématu Western, protože na divokém západě najde Apache Chief určitě uplatnění. Náčelník Apačů má superschopnost - dokáže se zvětšit na obří velikost a utkat se tak s těmi největšími protivníky. Minifigurka Má vlasovou pokrývku s dlouhými vlasy a čelenkou, kterou jsme mohli vidět i v předešlé sérii LEGO Minifigurek - Ninjago filmu u minifigurky Gong Guitar Rocker. Dále má na sobě odpovídající indiánské oblečení, které můžete využít i pro různé postavy z historického období starověku a středověku. Nechybí potisk rukou a bočních stran nohou. Z vybavení má u sebe Apache Chief pouze 1x3 plochou desku s potiskem, zachycujícím zřejmě jeho zvětšovací rituál, během kterého jej vyrušila opička.Náčelníka Apačů hledejte podle dlouhých vlasů nebo 1x3 hladké desky.

16. Jor-El
Překvapením této série je zařazení postavy Jor-Ela - otce samotného Supermana. Protože ale Batman spadá pod DC Univerzum, kam patří i Superman a související postavy, můžeme takovéto mixování postav asi očekávat. Jor-El působí důstojně a majestátně, jak se na váženého obyvatele planety Krypton sluší a patří. Na sobě má bílou róbu, vesmírné brnění (s připevněným kulatým dílkem 1x1 s emblémem "S") a v ruce modrý krystal. Pěkná sběratelská minifigurka.Jor-Ela najdete nejsnadněji podle nahmatání dílku krystalu nebo spodní části róby - dílku pro "sukni".

17. General Zod
U Supermanovské tématiky chvíli zůstaneme. Po Supermanově otci totiž přichází jeho nepřítel - samotný Generál Zod. Stejně jako Superman přežil zkázku planety Krypton a přísahal pomstu Supermanovi. Minifigurka Generála Zoda se už dříve v LEGO Stavebnicích objevila, tato verze je přizpůsobena LEGO Batman filmu - v ruce má Zod gothamské noviny - Gotham Gazette. Jinak u sebe žádné vybavení nemá, ale jeho hlava má dva výrazy tváře - jeden normální a jeden s rudě zářícíma očima. Vlasový dílek je vítaným rozšířením LEGO vlasů pro vaše figurky. Potisk těla vypadá, jako by byl Generál Zod v županu, jeho lem je natisknutý i na jinak čistě černých nohou.Jak najít v zavřeném sášku tohoto záporáka? Zaměřte se na 2x2 hladkou desku, ale pozor na záměnu s figurkou Jayny, která má u sebe ještě i jiné vybavení.

18. Doctor Phosphorus
Tato figurka určitě potěší všechny "duchaře" a "bubákology". Doktor Phosphorus, vlastním jménem Alexander James Sartorius, se stal obětí praskliny v jádru reaktoru a kvůli tomu teď vypadá jako zářící kostra produkující radiaci. Samozřejmě se snaží pomstít těm, které viní z nehody, která se mu stala. Minifigurka vypadá opravdu strašitelně a má vlastně vzhled černé kostry obklopené zelenou září. Z vybavení má u sebe Doctor Phosphorus 2 kusy LEGO plamenů. Figurka má velice detailní potisk hlavy, těla, nohou i rukou. Z obrázků možná sice působí dojmem, že by mohla světélkovat ve tmě, ale bohužel to tak není.Doctor Phosphorus se ukrývá v tom zavřeném sáčku, ve kterém se vám podaří nahmatat 2 kusy plamenů a jinak pouze hlavičku, tělo a nohy figurky.

19. Black Canary
Předposlední figurkou nové série je postava Black Canary. Jedná se o originální super hrdinku, která bojuje proti zločinu s využitím svého ultra silného hlasu. Minifigurka má dva výrazy tváře, blond vlasy a celkově je laděná do odstínů modré barvy. Vybavení zahrnuje mikrofon na stojanu, skládající se ze 4 dílků.Figurku Black Canary najdete v neotevřeném sáčku podle dílku pro mikrofon nebo jeho podstavec.

20. Black Vulcan
Sérii č. 2 sběratelských minifigurek z LEGO Batman filmu uzavírá tajemná postava v masce - Black Vulcan. Tento super hrdina ovládá schopnost vytváření blesků, umí cestovat rychlostí světla i v čase. Minifigurka má na sobě stejný typ masky, jako LEGO minifigurky Flashe a Reverse Flashe. Celkově má na sobě kombinaci žluté a černé barvy s potiskem motivu blesků na těle. Jako vybavení má u sebe figurka dva blesky (jak jinak).Black Vulcan se ukrývá v tom sášku, ve kterém se vám podaří nahmatat 2 dílky blesků (nesplést s plameny u předchozí figurky!) a jeho unikání masku.

Celkově možná není 2. série minifigurek LEGO Batman film tak povedená, jako ta první, i tak ale přináší množství zábavných a zajímavých minifigurek. Kromě toho se u spousty z nich vyskytují vhodné dílky a části, použitelné i jinak, ve vlastních výtvorech podle vaší fantazie.
Doplňte si sbírku!
Žádné komentáře:

Okomentovat